Šicí stroje JK Šicí stroje JK

Gritzner 6122

602 172 580
info@sicistroje-jk.cz

Cena: 15990 Kč

Tato skvělá konstrukce šicího stroje se osvědčila již po dlouhá desetiletí a stále přesvědčuje o své výjimečnosti. Pokud hledáte mechanický šicí stroj s kvalitní mechanikou a skvělou konstrukcí podpořenou systémem DFT horního podávání, můžeme Vám nabídnout Tipmatic 6122.

Tento model nabízí ještě více než Tipmatic 1035. Plynulá regulace šířky stehu, včetně plynulého polohování jehly při rovném šití a 3 typy entlovacího stehu. Jedná se o rozdíly v rozšiřování entlovacího stehu – 1 typ – entlovací steh se rozšiřuje z levé pozice směrem vpravo – 2 typ – entlovací steh se rozšiřuje plynule, rovnoměrně ze středové pozice pozice vlevo i vpravo – 3 typ – entlovací steh se rozšiřuje z pravé pozice směrem vlevo

Samozřejmostí je originální systém Gritzner pro šití do kruhu. Velmi tichý chod šicího stroje Vás jistě zaujme. Velmi dlouhé a úzké volné rameno využijete při šití nejen rukávů a nohavic. 14 důvodů, proč si koupit šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122:

 1. DFT – systém horního podávání.Znáte ten problém ? Čím je šev delší, tím větší je jeho posunutí, čím je látka tenčí, tím častěji dochází k nechtěnému řasení. Aby se tomu zamezilo, jsou šicí stroje Gritzner Tipmatic vybaveny DFT-systémem pro současné podávání látky shora i ze spodu. Princip je jednoduchý, efekt překvapující! Látka se totiž neposouvá pouze ze spodu, jak je obvyklé, tzn. pouze spodním podavačem, ale současně i podavačem ze shora. Je logické, že pak nemůže klouzat! Oba podavače pracují přesně synchronně, ať šijete dopředu či zpět. Oba podavače posunují materiál současně, ať šijete krátký nebo dlouhý steh, dokonce i při šití zpět podávají současně. Délku stehu můžete měnit plynule v průběhu šití.

I tenké materiály jako hedvábí a viskosa nemohou klouzat a bez problémů lze sešívat více vrstev látky a přesto vzory na látkách budou na sebe vždy precisně navazovat. Systém DFT lze v mžiku vypnout nebo zapnout a můžete jej použít s většinou patek, ať už se jedná o základní patku, patku na vyšívání, pro všívání zipu, pro šití patchworku a jiné.

 1. Kovový vertikální rotační chapač – toto není pouze o chapači, alesoučasně také o celkové konstrukci šicího stroje. Tento způsob uložení chapače se používá u průmyslových strojů pro dosažení co nejlepších výsledků při šití a současně pro dlouhou životnost šicího stroje, stejně tak jsou šicí stroje tohoto typu velmi tiché. Tento typ chapače zaručuje tiché a rychlé šití zcela bez vibrací i extrémně silných látek. Tato technika se milionkrát osvědčila v průmyslu, kde se tyto chapače standardně montují. Pouzdro chapače lze lehce nasadit i vyjmout. Dějiny vývoje šicích strojů jsou i dějinami vývoje chapačů. Gritzner nyní montuje do svých šicích strojů vertikální dvojitý rotační chapač s antiblokem.

Šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122 je navíc osazen kovovým pozlaceným vertikálním rotačním chapačem. Toto pozlacení má ryze praktické důvody: tato povrchová úprava zamezuje povrchové korozi, která může vzniknout dotyky prstů.

 1. Délka stehu 6mm.
 2. Šířka stehu 5,5 mm.
 3. Velmi úzké volné rameno, obvod pouze 25,5 cm.
 4. Vzdálenost jehly ve středové pozici po tělo šicího stroje: 18cm.
 5. Šicí stroje Gritzner Tipmatic jsou již v základu vybaveny pro šití do kruhu. Kruhové šití je velmi oblíbené a Vy můžete využít tohoto efektního šití, aniž byste museli cokoliv dokupovat.
 6. Celokovová základní deska i fréma stroje zajišťuje velkou tuhost šicího stroje i při šití silných materiálů nebo při rychlém šití.
 7. Schránka na příslušenství je promyšlena do detailu a každá patka, cívka, jehly mají své přesné místo. Již nemusíte příslušenství ke stroji hledat mezi dalším příslušenstvím. Příslušenství zde má svoje vlastní místo.
 8. Po odstranění shránky na příslušenství máte k dispozici pro vaše šití dlouhé a úzké volné rameno. Dnes v podstatě téměř všechny šicí stroje nabízí volné rameno u šicího stroje, ale u šicího stroje Gritzner Tipmatic je toto rameno opravdu dlouhé a úzké.
 9. Šicí stroje Gritzner Tipmatic nestojí na nožičkách, ale na celokovové základní desce, která zaručuje stroji skvělou stabilitu při šití a i když budete šít bez schránky na příslušenství, stabilita stroje bude stále stejná. Celokovová základní deska zajišťuje stabilitu celému stroji po celou dobu.
 10. Šicí stroje Gritzner Tipmatic jsou konstruovány tak, aby se do vnitřní mechaniky šicího stroje dostalo pouze minumum prachu z látek a nití.
 11. Na ovládacím spouštěči stroje najdete omezovač rychlosti šití. Pokud přepnete přepínač na pomalé šití, šicí stroj bude šít cca polovinou své nejvyšší rychlosti.
 12. Pro pomalé šití s maximálním průnikem jehly do materílu je šicí stroj vybaven elektronikou, která zabezpečí, aby Váš šicí stroj měl dostatek síly pro průnik jehly materiálem i při pomalém šití. Vy můžete šít kůži nebo džíny a jehla Vám prošije materiál, aníž byste museli pomáhat stroji rukou pomocí ručního kolečka.

Jedná se společně se o nejsilnější stroje v kategorii pro domácnost! Dobře snáší i denní pravidelné šítí např. zakázek!

Šicí stroje Gritzner jsou vhodné i pro pravidelné denní vícehodinové zatížení a zvládají skvěle a kvalitně šití jak velmi lehkých látek, tak silných látek, a to i ve více vrstvách u rifloviny či koženky!Speciální rotační chapač, který je používán v průmyslových šicích strojích, zajišťuje kvalitní a bezproblémové šití. Systém horního podávání IDT, který lze libovolně zapnout či vypnout, je ideální na šití silných látek či více vrstev látek, proto je naprosto ideální šicí stroj pro šití mj. i patchworku.

Technické údaje pro šicí stroj Gritzner Tipmatic 6122:

 • Příkon motoru: 75 W- Vzdálenost od jehly doprava: 18 cm- Rozměry: 410 × 320 × 150 mm- Hmotnost: 8 kg
 • 45 šicích programů
 • čtyřkrokové šití knoflíkové dirky
 • Jednoduchá volba stehu díky systému "Easy Select a rdquo;. Stačí si vybrat a šít- Ideální steh pro jakoukoliv práci, včetně ozdobných stehů!- velice kvalitní pozlacený průmyslový rotační chapač- IDT systém – rovnoměrné podávání látky- Šití bez potřeby posouvání látky! Pro snadné prošívání, šití a látání.- Prošívací síla se nemění ani při pomalém šití silných látek nebo prošívání několika vrstev.- Vysoký zdvih přítlačné patky! Pro šití, quiltování a látání – díky velmi vysokému zdvihu je možné šít i silné látky a několik vrstev. – Nastavitelná šířka a délka stehu (šířka až 5,5 mm, délka až 6,0 m). – Dokonalé knoflíkové dírky – téměř bez práce a v jakékoliv délce. – Rychlé přišívání knoflíků.- Zpětný chod pro zapošívání. – Mimořádně štíhlé volné rameno k šití rukávů, nohavic, výstřihů a dalších dutých tvarů. – Polohovatelná jehla! Velký počet poloh pro přesné prošívání švů. – Navíjení přes jehlu! Odpadá potřeba opětovného navlékání nitě. Jakmile je cívka plná, navíjení se automaticky zastaví. – Odstřihovač nití – snadno přístupný díky vhodnému umístění na boku stroje.- Snadná výměna přítlačné patky a stehové desky pomocí rychloupínacího systému "Snap-on a rdquo;.- Dva kolíky cívky – sklápěcí kolík hlavní cívky usnadňuje nasazování nitě. Přídavný kolík umožňuje šití dvojitou jehlou. – Vestavěné osvětlení – žárovka je umístěna tak, aby nesvítila do očí a přitom dokonale osvětlovala celou pracovní -plochu. – Praktická vyjímatelná krabička na příslušenství – všechno příslušenství můžete mít vždy po ruce.- Přenosný kufřík – pro úschovu stroje, když se nepoužívá.- Vestavěný navlékač pro snadné navlékání nitě. Už se nemusíte ztrácet čas hledáním ouška jehly. – Látací patka a patka pro quiltování a šití bez posunování látky. – Patka pro rolovací lemování a ozdobný steh. – Speciální krabička na příslušenství s přihrádkami pro jednotlivé pomůcky. – hmotnost 11,5kg- Zvláštní ozdobné a výšivkové stehy- Bohaté příslušenství stroje obsahuje : pevný plastový kufr, standardní přítlačná patka, vodicí pravítko, průhledná patka, patka neviditelného stehu, patka pro našívání zipů, patka pro šití knoflíkových dírek, látací patka, lemovací patka, vyšívací patka, overlocková patka.